Konec podnikání a krach podnikatele není nikdy příjemná věc. Narozdíl od aktivitou nabitých začátků plných inovativních vizí a nápadů je krizové řízení společnosti nutným zlem, které dokáže i ty zkušené odradit od dalšího podnikání.

I těm, kterým se podařilo tento často i roky trvající proces projít, stále hrozí do budoucího fungování řada rizik. V dnešní době, kdy bankovní i nebankovní instituce zpřísňují pravidla poskytování svých služeb a pro tyto účely zakládají různé rejstříky a databáze, je stále těžší podnikat, pokud máte nějaký „škraloup“ z minulosti. Je zde totiž velká pravděpodobnost, že se jako jednatel společnosti v úpadku v jednom z takových rejstříků objevíte.

Kromě rejstříků se v podnikatelských kruzích hovoří o těchto rizicích při úpadku společnosti:

  • Ručení celým svým majetkem v případě úpadku společnosti
  • Snížení podnikatelského respektu a prestiže
  • Komplikace při získávání úvěrů nebo leasingů
  • Ztráta možnosti získat dotace a investiční pobídky
  • Zákaz podnikání

V případě, že se ocitáte v neuspokojivé ekonimické situaci, doporučujeme co nejdříve se obrátit na specialisty v oblasti odkoupení zadlužených společností a provést konzultaci možných rizik a jejich eliminace.

info-ikonaInformaceNenechávejte problémy na poslední chvíli. Pamatujte, že od nového roku každé rozhodnutí jednatele může být posuzováno, zda bylo učiněno s péčí řádného hospodáře. Čím dříve přijdete, tím více toho půjde zachránit.